#Centrum porodní asistence #Porod

První aktivity, které z fondu Proni podpoříme

#Centrum porodní asistence #Porod

První aktivity, které z fondu Proni podpoříme

První téma, které jsme si ve fondu Proni zvolili k podpoře, je rozvoj přirozených porodů v prostředí velké porodnice.

Umíme poskytnout vysoce kvalitní péči o ty nejnáročnější a nejzávažnější případy těhotenství a porodů. V tomto medicínském přístupu stojí Česká republika a my jako její největší gynekologicko-porodnická klinika na světové špičce. Ve směru k přirozeným porodům je potřeba specifický přístup: doprovázející, pečující, chápající, bezzásahový. Směr, kterým chceme jít, je individualizovaná péče zohledňující emoční potřeby těhotné a rodící ženy.

Chceme umožnit rodinám, aby rodily podle svých představ v zázemí plně vybavené porodnice se špičkovými porodními asistentkami a zkušeným lékařským týmem v zádech.

Přejeme si, aby tyto dvě cesty fungovaly u nás společně a my tak využívali předností každé z nich. Věříme, že je možné dosáhnout souladu péče fyziologické – přirozené a medicínské. Vidíme lékaře a porodní asistentku jako dvě rovnoprávné a spolupracující profese. Tak, aby žena mohla naplno využít síly, kterou jí dala příroda k porodu svého dítěte, a porodní asistentka jí v tom byla průvodkyní a podporou. Zároveň se nesmíme vrátit zpět do historie, kdy řada porodů končila tragicky pro matku nebo dítě. Proto u nás žena rodí v zázemí špičkově vybavené porodnice v dosahu nejlepších lékařů.

Jsme přesvědčeni, že tou nejvhodnější zdravotnickou profesí v péči o zdravou těhotnou a rodící ženu je porodní asistentka. Proto si naše porodní asistentky zřizují a vedou Centrum porodní asistence.

Pracujeme nyní na budování Centra porodní asistence. Porodní asistentky si zde samy vedou ambulanci, ve které se starají o těhotné ženy a následně je doprovázejí k porodu. Směr, kterým chceme do budoucna jít, je kontinuální a individualizovaná péče o těhotnou a rodící ženu. Jelikož vzděláváme další generaci porodních asistentek, učíme je právě těmto principům.

Služby, které Centrum poskytuje, a práce našich porodních asistentek jsou hrazeny ze všeobecného zdravotního pojištění. Děláme vše pro to, aby péči v té nejvyšší možné míře dostaly všechny ženy, které k nám přicházejí. Zároveň vnímáme poptávku po individualizovaném přístupu, a proto nabízíme možnost využít některou z našich hrazených služeb: individuální i skupinové předporodní kurzy, individuální konzultace porodního přání, doprovod k porodu vybranou porodní asistentkou, laktační poradenství. Pro přehlednou nabídku těchto služeb a možnost online objednání se nyní budujeme webové stránky. Než budou hotové, hlaste se prosím na e-mail kamenikova.miloslava@fnbrno.cz 

Aktivity, které chceme jako první z fondu zrealizovat:

  • Uskutečnit sérii workshopů a školení pro naše porodní asistentky k osvojení si samostatné práce v rámci svého Centra porodní asistence.
  • Vybudovat webové stránky Porodnice FN Brno s kvalitními informacemi a možností on-line kurzů i konzultací. 
  • Spolufinancovat vybudování a vybavení moderních porodních pokojů Centra porodní asistence a dovybavení ambulance porodních asistentek.
  • Vybudovat příjemnější zázemí pro odpočinek a občerstvení porodních asistentek, sester, lékařek a lékařů.
Všechny aktivity

Zůstaňme spolu
v kontaktu

Jednou za čas vám pošleme novinky od nás spolu s doporučeními, jak pečovat o své zdraví.

Potvrdit