Děláme to pro ni

Založili jsme Nadační fond Proni, abychom mohli rozvíjet a komunikovat aktivity Gynekologicko-porodnické kliniky FN Brno a umožnili našim partnerům přispět k jejich realizaci.

Přejeme si, aby se rodiny na nás obracely s důvěrou a cítily se u nás příjemně. Jsme přesvědčeni, že tento výsledek stojí především na našich lidech, jejich odborných a lidských vlastnostech. Proto chceme prostředky z fondu investovat do péče o naše zdravotníky – rozvoje jejich odborných i měkkých dovedností a zkvalitnění jejich pracovního prostředí. Zavádíme do zdravotnictví moderní způsoby řízení a efektivní správu.

Věříme, že pouze zaměstnanec, se kterým je jednáno s úctou a respektem, může takto přistupovat k rodičkám a pacientkám.

Ženám, které k nám přicházejí chceme nabídnout péči té nejvyšší možné kvality s respektem k jejich přáním. Prostřednictvím dotazníků spokojenosti zjišťujeme, kde naše pacientky vnímají, že naše péče a práce není nejlepší možná. Díky prostředkům z fondu můžeme tyto oblasti kultivovat, modernizovat a vytvářet tak příjemnější prostředí.

Naše činnost ovlivňuje zdraví žen. Přejeme si přispívat ke vzdělanosti veřejnosti v oblasti gynekologie a porodnictví.

Více o Gynekologicko-porodnické klinice

Na co se zaměříme

První téma, které jsme si ve fondu Proni zvolili k podpoře, je rozvoj přirozených porodů v prostředí velké porodnice. Chceme umožnit rodinám, aby rodily podle svých představ v zázemí plně vybavené porodnice se špičkovými porodními asistentkami a zkušeným lékařským týmem v zádech. Jsme přesvědčeni, že tou nejvhodnější zdravotnickou profesí v péči o zdravou těhotnou a rodící ženu je porodní asistentka.

Proto si porodní asistentky nově zřídily a vedou Centrum porodní asistence.

Více o Centru porodní asistence

Uspořádáme sérii workshopů a školení pro naše porodní asistentky.

Vybudujeme dva moderní porodní pokoje a dovybavíme ambulanci porodních asistentek.

Zpříjemníme zázemí pro oddech a odpočinek porodních asistentek, sester, lékařek a lékařů.

Ambasadorky fondu Proni

„Rozhodla jsem se stát ambasadorkou Nadačního fondu Proni, jelikož věřím, že jako ženy při porodu toužíme po pochopení, klidu a soukromí. Centrum porodní asistence k tomu všemu přidává i bezpečí.“

prof. Ing. Danuše Nerudová, Ph.D., bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně

„Před sedmadvaceti lety nebyli moji rodiče na Štědrý den doma. Byli v porodnici a já přicházela na svět. Nebylo to prý úplně jednoduché, o to víc si vážím svých rodičů, že byli stateční, trpěliví a já tady dnes můžu být. Narození miminka je zázrak, proto si myslím, že by se k budoucím Maminkám v porodnicích mělo přistupovat tak, jak si zaslouží. Jako k Superhrdinkám. S láskou a obrovskou péčí. Aby nový život přivedly na svět v klidu a cítily se při tom bezpečně. To si přeju.“

Kristýna Daňhelová, herečka Městského divadla Brno

„Porod vnímám pro ženu jako vstup do nové etapy života. Z ženy se stává máma, a to je ta nejkrásnější a také nejnáročnější životní role. Je nesmírně důležité mít v tento čas okolo sebe empatický, profesionální personál a příjemné prostředí, plně vybavené pro příchod nového života mezi nás. Proto jsem se ráda stala ambasadorkou Nadačního fondu Proni.“

Lucie Šafářová, tenistka a hrdá maminka

Podporují nás

Velmi děkujeme našim partnerům a sponzorům. Bez vás bychom Proni udělali jen velmi málo.

Značka NATUREVIA patřící společnosti BIOVIT IMPEX CO.ČR nabízí na českém trhu přírodní doplňky stravy vyrobené předním kanadským výrobcem.

Slavnostní otevření Centra porodní asistence podpořilo město Brno. 

Brněnská čokoládovna Ajala vyrábí řemeslnou čokoládu dle původních receptur. Používá výhradně prvotřídní suroviny. Zakládá si na zodpovědném přístupu k lidem i k planetě. 

Firma Respilon vyvíjí a vyrábí v České republice nanovlákenné produkty, které dodává celého světa. Přečtěte si více o naší spolupráci s Respilonem.

Weleda je tradiční značkou přírodní kosmetiky. Řady Weleda Mama a Weleda Baby vznikly ve spolupráci s lékárníky a porodními asistentkami. Obzvlášť na měsíčkovou péči spoléhají maminky po několik generací a díky tomu získala Weleda Baby titul "maminkami nejdoporučovanější dětská kosmetika v Čechách a na Slovensku".

Cílem Nadačního fondu Pupendo je zvýšit povědomí o možnosti uchování a následného využití pupečníkové krve a pupečníku. Fond dále pomáhá rodinám, ve kterých by případná léčba pomocí pupečníkové krve mohla zmírnit či eliminovat závažná onemocnění.

Brněnská firma Trade Fides dodává řešení komplexních integrovaných bezpečnostních systémů a IT technologií v České republice i zahraničí.

Zdravotnický prostředek Aniball vyráběný českým výrobcem RR Medical s.r.o. slouží k nácviku vědomé práce s pánevním dnem. 

Společnost LaparoTech Instruments se sídlem v Brandýse nad Labem se specializuje v oblasti zdravotnických přístrojů, instrumentační techniky a zdravotnického materiálu.

Autocentrum v Říčanech u Brna zajišťuje kompletní mechanické a elektrikářské práce osobních i užitkových vozů všech značek.

Nimotech dodává lékařskou techniku a vybavení, především techniku ultrazvukovou, a podpořil Výroční seminář Gynekologicko-porodnické kliniky 2022.

Tým Proni

doc. MUDr. Vít Weinberger, Ph.D.

Zakladatel a předseda správní rady
weinberger.vit@fnbrno.cz

Vít je od roku 2020 přednostou Gynekologicko-porodnické kliniky FN Brno. Jeho specializací je onkogynekologie, dlouhodobě se věnuje diagnostice a využití ultrazvuku v gynekologii a rozvíjí onkologickou operativu. Má za sebou pracovní zkušenosti na klinikách v Belgii a ve Velké Británii. Jeho srdce však bije pro Fakultní nemocnici Brno. Věří, že spolu s kolegy může z Gynekologicko-porodnické kliniky vybudovat moderní pracoviště, na kterém budou na prvním místě jeho rodičky, pacientky a zaměstnanci. Proto inicioval vznik Nadačního fondu Proni.

Číst dále

Mgr. Petra Králová

Budování fondu a péče o komunitu
petra@fondproni.cz

Petra pečuje o komunitu fondu Proni. Navazuje kontakty a spolupráce, komunikuje s partnery, buduje komunitu. Dbá o to, jak se fond Proni prezentuje, a stará se o jeho propagaci. Na Gynekologicko-porodnické klinice FN Brno působí jako referentka pro komunikaci a PR. Je hrdá, že se mohla stát součástí vize, která tu je „pro ni“.

Číst dále

Ing. Kateřina Kaderková, MBA

Koordinátorka řízení smluvních vztahů
katka@fondproni.cz

Katka má na starosti hladký chod fondu Proni a veškeré administrativní a ekonomické operace s ním spojené. Původně zdravotní sestra vystudovala ekonomiku a management na Akademii Sting a následně se zaměřila na management zdravotnictví, který studovala na CEMI MBA v Praze. Na Gynekologicko-porodnické klinice FN Brno pracuje od roku 1994, vyzkoušela si různé činnosti, od práce sestřičky až po asistentku přednosty a koordinátorku klinických studií. Její život je s klinikou spojený silným poutem, a proto věří, že bude díky Nadačnímu fondu Proni jen a jen rozkvétat.

Číst dále

Proč mám přispívat,
když přece platím zdravotní pojištění?

Veřejné zdravotní pojištění pokrývá nutné náklady samotného zdravotního výkonu a lůžkového zařízení poskytovatele služeb. My chceme jít dál.

Přejeme si, aby budoucí lékařky, lékaři, porodní asistentky a sestry, kteří se u nás učí a získají zkušenosti, měli možnost učit se od nejlepších kapacit v oboru na efektivně fungujícím pracovišti a tento standard dále přinášeli do celé republiky.

Přejeme si v řízení kliniky využívat moderní nástroje ze soukromého sektoru. Chceme komunikovat s odbornou i laickou veřejností a otevřít tak Gynekologicko-porodnickou kliniku společnosti a lidem, kteří naše služby a pomoc nejvíce potřebují. Samotná léčba je jen část procesu, na jehož konci je vyléčení, uzdravení a štěstí.

Přejeme si, aby excelentní služba, kterou poskytujeme byla zasazena do důstojného prostředí odpovídající potřebám člověka 21. století.

Zůstaňme spolu
v kontaktu

Jednou za čas vám pošleme novinky od nás spolu s doporučeními, jak pečovat o své zdraví.

Potvrdit