Děláme to pro ni

Založili jsme Nadační fond Proni, abychom mohli rozvíjet a komunikovat aktivity Gynekologicko-porodnické kliniky FN Brno a umožnili našim partnerům přispět k jejich realizaci.

Přejeme si, aby se rodiny na nás obracely s důvěrou a cítily se u nás příjemně. Jsme přesvědčeni, že tento výsledek stojí především na našich lidech, jejich odborných a lidských vlastnostech. Proto chceme prostředky z fondu investovat do péče o naše zdravotníky – rozvoje jejich odborných i měkkých dovedností a zkvalitnění jejich pracovního prostředí. Zavádíme do zdravotnictví moderní způsoby řízení a efektivní správu.

Věříme, že pouze zaměstnanec, se kterým je jednáno s úctou a respektem, může takto přistupovat k rodičkám a pacientkám.

Ženám, které k nám přicházejí chceme nabídnout péči té nejvyšší možné kvality s respektem k jejich přáním. Prostřednictvím dotazníků spokojenosti zjišťujeme, kde naše pacientky vnímají, že naše péče a práce není nejlepší možná. Díky prostředkům z fondu můžeme tyto oblasti kultivovat, modernizovat a vytvářet tak příjemnější prostředí.

Naše činnost ovlivňuje zdraví žen. Přejeme si přispívat ke vzdělanosti veřejnosti v oblasti gynekologie a porodnictví.

Více o Gynekologicko-porodnické klinice

Na co se zaměříme

První téma, které jsme si ve fondu Proni zvolili k podpoře, je rozvoj přirozených porodů v prostředí velké porodnice. Chceme umožnit rodinám, aby rodily podle svých představ v zázemí plně vybavené porodnice se špičkovými porodními asistentkami a zkušeným lékařským týmem v zádech. Jsme přesvědčeni, že tou nejvhodnější zdravotnickou profesí v péči o zdravou těhotnou a rodící ženu je porodní asistentka.

Proto si porodní asistentky nově zřídily a vedou Centrum porodní asistence.

Uspořádáme sérii workshopů a školení pro naše porodní asistentky.

Vybudujeme dva moderní porodní pokoje a dovybavíme ambulanci porodních asistentek.

Zpříjemníme zázemí pro oddech a odpočinek porodních asistentek, sester, lékařek a lékařů.

Ambasadorky fondu Proni

„Rozhodla jsem se stát ambasadorkou Nadačního fondu Proni, jelikož věřím, že jako ženy při porodu toužíme po pochopení, klidu a soukromí. Centrum porodní asistence k tomu všemu přidává i bezpečí.“

prof. Ing. Danuše Nerudová, Ph.D., bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně

„Před sedmadvaceti lety nebyli moji rodiče na Štědrý den doma. Byli v porodnici a já přicházela na svět. Nebylo to prý úplně jednoduché, o to víc si vážím svých rodičů, že byli stateční, trpěliví a já tady dnes můžu být. Narození miminka je zázrak, proto si myslím, že by se k budoucím Maminkám v porodnicích mělo přistupovat tak, jak si zaslouží. Jako k Superhrdinkám. S láskou a obrovskou péčí. Aby nový život přivedly na svět v klidu a cítily se při tom bezpečně. To si přeju.“

Kristýna Daňhelová, herečka Městského divadla Brno

„Porod vnímám pro ženu jako vstup do nové etapy života. Z ženy se stává máma, a to je ta nejkrásnější a také nejnáročnější životní role. Je nesmírně důležité mít v tento čas okolo sebe empatický, profesionální personál a příjemné prostředí, plně vybavené pro příchod nového života mezi nás. Proto jsem se ráda stala ambasadorkou Nadačního fondu Proni.“

Lucie Šafářová, tenistka a hrdá maminka

Podporují nás

Velmi děkujeme našim partnerům a sponzorům. Bez vás bychom Proni udělali jen velmi málo.

Brněnská firma Trade Fides dodává řešení komplexních integrovaných bezpečnostních systémů a IT technologií v České republice i zahraničí.

Město Brno podporuje prostřednictvím Nadačního fondu Proni vzdělání zdravotníků a také některé naše akce pro odbornou i laickou veřejnost.

Značka NATUREVIA patřící společnosti BIOVIT IMPEX CO.ČR nabízí na českém trhu přírodní doplňky stravy vyrobené předním kanadským výrobcem.

Firma Respilon vyvíjí a vyrábí v České republice nanovlákenné produkty, které dodává celého světa. Přečtěte si více o naší spolupráci s Respilonem.

Všeobecná zdravotní pojišťovna byla hlavním partnerem Slavnostního otevření Centra reprodukční medicíny 23. září 2022 v parku na Obilním trhu.

Nimotech dodává lékařskou techniku a vybavení, především techniku ultrazvukovou, a podpořil Výroční seminář Gynekologicko-porodnické kliniky 2022.

Zdravotnický prostředek Aniball vyráběný českým výrobcem RR Medical s.r.o. slouží k nácviku vědomé práce s pánevním dnem. 

Brněnská čokoládovna Ajala vyrábí řemeslnou čokoládu dle původních receptur. Používá výhradně prvotřídní suroviny. Zakládá si na zodpovědném přístupu k lidem i k planetě. 

Farmaceutická společnost s celosvětovou působností, jež má více než 110letou tradici a zkušenosti ve výzkumu, vývoji a výrobě léčiv.

Nordic Pharma je farmaceutická společnost, která vyrábí léčivé a zdravotnické prostředky, ale i doplňky stravy.

Nobilis Tilia je průkopníkem v oblasti aromaterapeutické kosmetiky v České republice.  V Porodnici rádi využíváme přípravky Nobilis Tilia jako možnost přirozené podpory porodu.

Weleda je tradiční značkou přírodní kosmetiky. Řady Weleda Mama a Weleda Baby vznikly ve spolupráci s lékárníky a porodními asistentkami. Obzvlášť na měsíčkovou péči spoléhají maminky už po několik generací.

Společnost LaparoTech Instruments se sídlem v Brandýse nad Labem se specializuje v oblasti zdravotnických přístrojů, instrumentační techniky a zdravotnického materiálu.

Autocentrum v Říčanech u Brna zajišťuje kompletní mechanické a elektrikářské práce osobních i užitkových vozů všech značek.

Šperkařská firma, která má svůj původ ve městě Brna. Krása se snoubí s elegancí a dobrým úmyslem, a tak vzniklo partnerství mezi NF Proni a šperkařstvím Korbička.

Tým Proni

doc. MUDr. Vít Weinberger, Ph.D.

Zakladatel a předseda správní rady
vit@fondproni.cz

Vít je od roku 2020 přednostou Gynekologicko-porodnické kliniky FN Brno. Jeho specializací je onkogynekologie, dlouhodobě se věnuje diagnostice a využití ultrazvuku v gynekologii a rozvíjí onkologickou operativu. Má za sebou pracovní zkušenosti na klinikách v Belgii a ve Velké Británii. Jeho srdce však bije pro Fakultní nemocnici Brno. Věří, že spolu s kolegy může z Gynekologicko-porodnické kliniky vybudovat moderní pracoviště, na kterém budou na prvním místě jeho rodičky, pacientky a zaměstnanci. Proto inicioval vznik Nadačního fondu Proni.

Číst dále

Mgr. Anna Svobodová

Budování fondu a péče o komunitu
svobodova.anna2@fnbrno.cz

Anna má na starosti péči o partnery a sponzory Nadačního fondu Proni. Nastavuje systémy komunikace uvnitř NF v rámci partnerů, ale také směrem ven k široké veřejnosti. Díky těmto aktivitám vytváří komunitu lidí, kterým dává funkce NF Proni smysl a rádi se podílejí na jeho realizaci. Anna vystudovala obor Mediální studia a žurnalistika, věnuje se především marketingovým a komunikačním aktivitám.

Číst dále

Ing. Kateřina Kaderková, MBA

Koordinátorka řízení smluvních vztahů
kaderkova.katerina@fnbrno.cz

Katka má na starosti hladký chod fondu Proni a veškeré administrativní a ekonomické operace s ním spojené. Původně zdravotní sestra vystudovala ekonomiku a management na Akademii Sting a následně se zaměřila na management zdravotnictví, který studovala na CEMI MBA v Praze. Na Gynekologicko-porodnické klinice FN Brno pracuje od roku 1994, vyzkoušela si různé činnosti, od práce sestřičky až po asistentku přednosty a koordinátorku klinických studií. Její život je s klinikou spojený silným poutem, a proto věří, že bude díky Nadačnímu fondu Proni jen a jen rozkvétat.

Číst dále

Proč mám přispívat,
když přece platím zdravotní pojištění?

Veřejné zdravotní pojištění pokrývá nutné náklady samotného zdravotního výkonu a lůžkového zařízení poskytovatele služeb. My chceme jít dál.

Přejeme si, aby budoucí lékařky, lékaři, porodní asistentky a sestry, kteří se u nás učí a získají zkušenosti, měli možnost učit se od nejlepších kapacit v oboru na efektivně fungujícím pracovišti a tento standard dále přinášeli do celé republiky.

Přejeme si v řízení kliniky využívat moderní nástroje ze soukromého sektoru. Chceme komunikovat s odbornou i laickou veřejností a otevřít tak Gynekologicko-porodnickou kliniku společnosti a lidem, kteří naše služby a pomoc nejvíce potřebují. Samotná léčba je jen část procesu, na jehož konci je vyléčení, uzdravení a štěstí.

Přejeme si, aby excelentní služba, kterou poskytujeme byla zasazena do důstojného prostředí odpovídající potřebám člověka 21. století.

Zůstaňme spolu
v kontaktu

Jednou za čas vám pošleme novinky od nás spolu s doporučeními, jak pečovat o své zdraví.

Potvrdit