#Porod #Rozhovory

Zimní video-rozhovor s primářem Lukášem Hrubanem

#Porod #Rozhovory

Zimní video-rozhovor s primářem Lukášem Hrubanem

Porodník MUDr. Lukáš Hruban, PhD., je vedoucí lékař na Obilním trhu. Zhlédněte rozhovor, ve kterém vypráví o tom, co pro něj po dvaceti letech praxe moment porodu znamená. V rozhovoru vysvětluje nový koncept porodu koncem pánevním. Hovoří také o pocitu svobody, klidu a míru, který nachází v horách.

 „Porodnictví je pro mě zajímavé těmi emocemi. Jsou to obrovské emoce oběma směry. Já jsem založením introvert, tedy emocemi příliš nehýřím, na což jsem svým okolím často upozorňován. Možná proto, že je to v naprostém protikladu k mé přirozenosti, tak mě ty emoce fascinují a lákají. Má práce mě fascinuje, zajímá a baví čím dál víc, a to se na porodním sále pohybuji letos přesně dvacet let.“

 Lukáš dále hovoří o novém konceptu porodu koncem pánevním. Žena v něm rodí na všech čtyřech , jedná se o návrat k přírodě, kdy se dítě rodí vlastní vahou. Popisuje dva unikátní porody, které jako lékař zažil. Spolu s kolegy pečovali o těhotnou ženu, která po autonehodě skončila v komatu a o ženu po mozkové mrtvici.

Všechny aktivity

Zůstaňme spolu
v kontaktu

Jednou za čas vám pošleme novinky od nás spolu s doporučeními, jak pečovat o své zdraví.

Potvrdit