#Asistovaná reprodukce #Centrum reprodukční medicíny #Partneři fondu Proni #Reprodukční medicína #Akce

Centrum reprodukční medicíny Cermed bylo slavnostně otevřeno

#Asistovaná reprodukce #Centrum reprodukční medicíny #Partneři fondu Proni #Reprodukční medicína #Akce

Centrum reprodukční medicíny Cermed bylo slavnostně otevřeno

Slavnostní otevření proběhlo jednoho slunného pátečního odpoledne, dne 23. září od 14:00 v prostředí parku na Obilním trhu. Akci zahájila naše moderátorka, tisková mluvčí FN Brno Mgr. Veronika Plachá, a primátorka statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková.

Po úvodním slovu přišel na řadu bohatý program, kde jsme měli možnost přivítat na pódiu např. sólisty Městského divadla Brno, profesionálního kouzelníka, představení divadla Koráb, kapelu Ivančický dixieland a spoustu dalších.

Celá akce byla koncipována jako zahradní slavnost a návštěvníci se mohli kromě kulturního a zábavního programu na pódiu  těšit také ze stánků s prezentací naší kliniky, partnerů, charit a neziskovek. Mohli si také užít občerstvení u stánků Kofi-Kofi, Božský kopeček a především u partnera naší akce, Pivnice U Čápa.

Stánek Centra reprodukční medicíny (Cermedu) s radostí rozdával perníčky s logem a motivy z našich webových stránek. Pro dospělé zde byly k dispozici rozmístěné informační letáčky na témata, kterými se v Cermedu zabýváme, např.: endometrióza, myomatóza, kryokonzervace či IVF.

Cermed je  unikátní z hlediska komplexnosti péče v oblasti reprodukčního zdraví, kterou poskytuje ženám nejen v reprodukčním období. Není jen dalším IVF centrem, ale místem, kde se k ženám a jejich reprodukčnímu zdraví přistupuje komplexně a s ohledem na budoucí reprodukční plány. Se zázemím s vysoce erudovanými odborníky a vybavením FN Brno tak je Cermed značkou pro komplexní péči na té nejvyšší úrovni.

Mezi dalšími stánky bylo např.: CPA (Centrum porodní asistence) a Lékařská fakulta MU. Stánek Centra porodní asistence měl k dispozici umělé těhotenské bříško a prsa, které si mohli návštěvníci vyzkoušet a zjistit, jak se cítí těhotné ženy. 


Všechny stánky byly připraveny poskytnout návštěvníkům zajímavé informace a pomoci jim nahlédnout do dané oblasti pomocí různých vzorů, pomůcek a předmětů.

Prostor Obilního trhu zaplnily i neziskové organizace a charitativní spolky jako např.: Vesna (Ženský vzdělávací spolek), Centrum Kociánka, Hospic Rajhrad (Dům léčby bolesti), Velvet Smile (výtvarná dílna pro děti), CKTCH (Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie), Hospic Dítě v srdci (perinatální hospic), Poor Social Club.

Nedílnou součástí slavnosti byli také partneři a podporovatelé Nadačního fondu Proni. NF Proni již druhým rokem podporuje rozvoj Gynekologicko-porodnické kliniky FN Brno, přispívá k rozvoji a vzdělávání zaměstnanců a pomáhá zlepšovat prostředí nemocnice nejen pro maminky a pacientky, ale i pro zaměstnance. 

Na akci byly přítomné také stávající ambasadorky Fondu bývalá rektorka Mendelovy univerzity prof. Danuše Nerudová a herečka Kristýna Daňhelová. Naší novou ambasadorkou se stala tenistka a hrdá máma Lucie Šafářová. Spolu s přednostou kliniky doc. Vítem Weinbergrem a prof. Danuší Nerudovou přebírala dar od  společnosti Respilon, v podobě respirátorů, z jejichž běžného prodeje jde část zisku právě na NF Proni. Respilon nám tímto milým gestem vyjádřil poděkování za první uplynulý rok spolupráce. 

Partnery Fondu, kteří se zúčastnili akce, jsou Ajala Chocolate, Aniball, Nobilis Tilia, Nature Via (Biovit), Weleda, VZP, kampaň HPV Spolu safe, Respilon, dále Fond podporují Gedeon Richter, Fides, Nimotech, Nordic Pharma, Pivnice u Čápa, Ferring Pharmaceuticals a řada dalších.

Velký úspěch na slavnosti sklidil i stánek Virtuálních expedic od Zoo Brno, kde se každý mohl po nasazení brýlí ocitnout v džungli mezi lvi a hyenami. 

Akce proběhla pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové a jejím hlavním partnerem byla Všeobecná zdravotní pojišťovna.

VZP

Tímto bychom chtěli poděkovat všem návštěvníkům a zúčastněným, kteří přišli podpořit nejen nový brand Centra reprodukční medicíny, ale také obecně aktivity, které FN Brno a Nadační fond Proni realizuje.

Pro více informací o Centru reprodukční medicíny (Cermedu) můžete navštívit naše webové stránky: https://www.cermedbrno.cz/.

 

Všechny aktivity

Zůstaňme spolu
v kontaktu

Jednou za čas vám pošleme novinky od nás spolu s doporučeními, jak pečovat o své zdraví.

Potvrdit